مطلب


دوشنبه 20 مه 2013 شهرام رفیع زاده

هشدار مقام ارشد سپاه قدس درباره پیامک های انتخاباتی

علی شیرازی نماینده علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری درباره "پیامک های انتخاباتی" هشدار داد.

همزمان حمیدرضا مقدم‎فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران طی سخنانی در تبریز گفت "ما در سال 88 غافل گیر شدیم، و نمی دانستیم با فیس بوک، تویتر، بالاترین و بی بی سی فارسی، و این حجم رسانه با مدل های مختلف چگونه باید مقابله کنیم."

نماینده خامنه ای در سپاه قدس:مراقب پیامک ها باشید

علی شیرازی نماینده علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری درباره "پیامک های انتخاباتی" هشدار داد.

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه قدس با تاکید براینکه "مراقب پیامک‌های انبوه انتخاباتی باشید" در گفت و گو با سایت بسیج پرس در تهران گفت "همانطور که رهبری نیز هشدار داده بودند، احتمالا در دوران انتخابات با پیامک های انبوهی مواجه شویم که به جوسازی های نامطلوب و بعضا دروغ بپردازد و این هوشیاری هرچه بیشتر مردم و مسئولین را می طلبد."

علی شیرازی همچنین گفت که "از هم اکنون ارسال این پیامک ها آغاز شده و در آن ها برخی اخبار کذب منعکس می شود که همه باید با بصیرت کامل راه درست و صحیح را تشخیص داده و ادامه بدهیم."

نماینده علی خامنه ای در سپاه قدس شمار شرکت کنندگان در انتخابات آینده ریاست جمهوری را "بالای 40 میلیون" ذکر کرد و گفت "اعتقاد دارم که در این انتخابات بالای 40 میلیون نفر مشارکت داشته و حماسه پرشوری را خلق می‌کنند."

در انتخابات سال 88 نیز سرویس ارسال پیامک یا اس.ام.اس یک روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری قطع شد و قطعی این سرویس تا چند هفته ادامه داشت.

معاون سپاه:سال  88 راه مقابله با فیس بوک،توئیتر و بالاترین را نمی دانستیم

حمیدرضا مقدم‎فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران نیز شامگاه یک شنبه طی سخنانی در تبریز گفت "ما در سال 88 غافل گیر شدیم، و نمی دانستیم با فیس بوک، تویتر، بالاترین و بی بی سی فارسی، و این حجم رسانه با مدل های مختلف چگونه باید مقابله کنیم."

به گزارش سایت آناج از تبریز، معاون فرمانده کل سپه پاسداران یک شنبه شب در جلسه "روشنگری سازمان بسیج اساتید دانشگاه های آذربایجان شرقی" با تاکید براینکه "سال 92 آبستن حوادث و فتنه هایی است"، گفت اعتراضات پس از انتخابات سال 88 "نباید هشت ماه طول می کشید، علت اصلی طولانی شدن دوران فتنه این بود که ما در سال 88 غافل گیر شدیم، و نمی دانستیم با فیس بوک، توئیتر، بالاترین و بی بی سی فارسی و این حجم رسانه با مدل های مختلف چگونه باید مقابله کنیم."

ماموریت سایت ها وبلاگ ها؛انتخاب "عنصر نامناسب" برای ریاست جمهوری

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران که حمیدرضا مقدم فر پیشتر مدیر آن بود نیز از تبریز گزارش داد که معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران در این سخنرانی گفته است "صدها سایت اینترنی، شبکه‌های متعدد ماهواره‌ای و رادیو تلویزیونی و رسانه‌های نوین اجتماعی مامور تولید اخبار و شایعات و اعمال تکنیک برای‌ عملیات‌های روانی و مدیریت و مهندسی افکار عمومی مردم و جهت دادن به آن برای تحقق خواسته‌های آنان در کاهش مشارکت، ایجاد ناآرامی و بی‌ثباتی" و "انتخاب یک عنصر نامناسب برای ریاست جمهوری هستند."

آرایش انتخاباتی دو قطبی است؛رهبر و مقابل او

این مقام ارشد سپاه پاسداران همچنین گفت "اینکه برخی اشتباه می کنند و آرایش انتخابات را سه یا چهار قطبی می دانند یک طرف فتنه و اصلاح طلب، یک طرف انحرافی، یک طرف اصولگرا اینها به نظرم خیلی بنیان ندارد" و در انتخابات 24 خرداد تنها "دو قطب" حضور دارد "یکی تفکری است که آن را مقام رهبری هدایت می کند و رهبری آن را در دست دارد، و یک گفتمان هم در مقابل آن است."

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در این سخنرانی بدون ذکر نام اکبر هاشمی رفسنجانی را مورد حمله قرار داد و گفت "رسانه های غربی می خواهند به ما آدرس غلط بدهند، ببینید یک نفر ثبت نام می کند و تمام رسانه های آمریکایی و صهیونیستی مانند یک جبهه متحد تبلیغ  می کنند" که "مردم ناجی شما آمد. قیمت ها یک باره تکان می خورد. چه کسی قیمت ها را بالا برده که الان می تواند پایین بیاورد؟! که نام آقای فلانی به میان آمد، کم شد."

پیشبینی شکست هاشمی از سوی معاون سپاه

حمیدرضا مقدم‎فر همچنین در گفت و گویی با سایت آناج در تبریز پیشاپیش از شکست اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد خبر داد و گفت "ایشان را بعد از عمر طولانی خدمت، وارد عرصه ای کرده اند که یک شکست دیگر برای ایشان بسیار نامناسب است، و ما غصه می خوریم که ایشان ناخواسته و تحت فشار و اصرار وارد عرصه شده که احتمالا شکست دیگری را در پایان عمر سیاسی ایشان نتیجه خواهد داد."

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت که "آقای هاشمی شخصا اراده ای برای حضور در انتخابات نداشته است و ایشان واقفند که حضور افراد دیگری در این عرصه مناسب تر است. به نظر می رسد کسان دیگری ایشان را هل داده اند."

رد صلاحیت مشایی و کسانی که در فتنه نفش داشتند

حمیدرضا مقدم‎فر همچنین پیش از اعلام نظر شورای نگهبان درباره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از "رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی" خبر داد، و به سایت آناج گفت"مشایی به عنوان لیدر جریان انحرافی رد صلاحیت" می شود، و "حتی کسان دیگری هم که چه در فتنه و چه در انحراف نقش داشته باشند، رد صلاحیت خواهند شد."

معاون سپاه پاسداران درباره "اصولگرایان" نیز اظهار امیدواری کرد که "به وحدت نزدیک شده و از تعدد نامزد خودداری کنند" و به سایت آناج گفت"انتخابات همیشه میان گفتمان انقلاب و مخالفان" است.

دیدگاه نویسنده الزاما بیانگر نظر ایران وایر نیست. ایران وایر در بخش وبلاگ ها، از انتشار همه دیدگاه ها استقبال می کند.

بلاگر


36 مطلب

شهرام رفیع زاده

شهرام رفیع زاده با انتشار شعرها و یاداشت هایش درباره شعر و ادبیات در دهه ۷۰ این قرن و دهه ۲۰ از زندگی اش وارد عرصه مطبوعات شد و روزنامه نگاری حرفه ای را با "ایران جوان" شروع کرد. در دهه ۸۰ این قرن و ۳۰ زندگی اش وقتی که در سال ۱۳۸۴ دبیری سرویس فرهنگی روزنامه اعتماد را برعهده داشت جلای وطن کرد. در همان سال ها وبلاگش همچنان برقرار بود و در سایت های "امروز" و "گویانیوز" مقاله و یادداشت می نوشت و بعد هم روزآنلاین. از سال ۱۳۸۵ تا به امروز مرور روزنامه ها و مطبوعات ایران را برای رادیو فردا می نویسد. شهرام سه کتاب در ایران منتشر کرده. "شلیک به اصلاحات؛درباره ترور سعیدحجاریان و ترور در ایران" کار مشترکی است با نیما تمدن. عنوان کتاب دیگرش هست "بازی مرگ؛حسینیان و قتل های زنجیره ای"، و مجموعه ای از اشعارش در "شعرهایی که تو گفتی" آمده . حال در دهه ۹۰ این قرن هستیم و شهرام هم در ابتدای دهه ۴۰ زندگی اش در تورنتو.

0 نظرها