close button
آیا می‌خواهید به نسخه سبک ایران‌وایر بروید؟
به نظر می‌رسد برای بارگذاری محتوای این صفحه مشکل دارید. برای رفع آن به نسخه سبک ایران‌وایر بروید.
بلاگ

آیا ظرفیت تعداد بیمه‌شدگان کارگاه دارای محدودیت می‌باشد؟

۱۲ خرداد ۱۴۰۳
ایران وایر
خواندن در ۱ دقیقه
آیا ظرفیت تعداد بیمه‌شدگان کارگاه دارای محدودیت می‌باشد؟

سلام؛

من در یک شرکتی در بخش پشتیبانی فنی کار می‌کنم. چند ماهی است که استخدام شده‌ام اما کارفرما بیمه نکرده است و می‌گوید چند ماه صبر کن. او می‌گوید ظرفیت لیست بیمه تمام شده است. می‌خواستم بدانم ماجرای این ظرفیت چیست؟

با سلام؛

مطابق ماده ۱۴۸ «قانون کار»، کلیه کارگران مشمول قانون کار باید بیمه شوند و کارفرما موظف به پرداخت حق بیمه آن‌ها است، به همین دلیل ظرفیتی در مورد تعداد بیمه‌شدگان یک کارگاه وجود ندارد. در مورد سوال شما عرض شود که به احتمال زیاد کارفرما از معافیت پرداخت بیمه استفاده می‌کند. بر اساس برخی مصوبات در برخی کارگاه‌ها، کارفرما در قبال استخدام دو نفر می‌تواند نفر سوم را با شمول معافیت بیمه استخدام کند. احتمالا کارفرما در این مواقع چون نمی‌تواند نسبت به همه کارگرها از معافیت پرداخت حق بیمه بهره‌مند شود، مازاد را بیمه نمی‌کند. به هر ترتیب چنین کاری غیرقانونی است و تمامی کارگران کارگاه باید بیمه شوند.

موفق باشید.  

از بخش پاسخگویی دیدن کنید

در این بخش ایران وایر می‌توانید با مسوولان تماس بگیرید و کارزار خود را برای مشکلات مختلف راه‌اندازی کنید

صفحه پاسخگویی

ثبت نظر

اخبار

خودکشی پسر یکی از اعضای سابق شورای شهر مهاباد با اسلحه شکاری

۱۲ خرداد ۱۴۰۳
خواندن در ۱ دقیقه
خودکشی پسر یکی از اعضای سابق شورای شهر مهاباد با اسلحه شکاری