بلاگ

​​آیا ایران ازدواج مرد یهودی و زن مسلمان را در خارج به رسمیت می‌شناسد؟

۲۶ مهر ۱۴۰۰
سوال و جواب حقوقی
خواندن در ۱ دقیقه

سوال: اگر یک زن مسلمان و یک فرد یهودی در اروپا ازدواج کنند، در صورت سفر به ایران، آیا به عنوان یک زوج به رسمیت شناخته خواهند شد؟

ماده ۱۰۵۹ «قانون مدنی ایران» ازدواج زن مسلمان با مرد غیرمسلمان را ممنوع کرده است. بنابراین، اگر این افراد به ایران سفر کنند، به عنوان زوج به رسمیت شناخته نخواهند شد. با توجه به این که از دید جمهوری اسلامی، این ازدواج رسمیت ندارد، این دو فرد در صورت سفر به ایران با خطر پی‌گرد قانونی به خاطر روابط جنسی خارج از ازدواج نیز مواجه خواهند بود. تنها راه به رسمیت شناخته شدن این ازدواج در ایران، مسلمان شدن مرد غیرمسلمان است.

ثبت نظر

استان‌وایر

۲۵۰ هکتار از اراضی شمال‌غرب شیراز‌ در مسیر گسل ‌قرار دارد

۲۶ مهر ۱۴۰۰
خواندن در ۱ دقیقه
​​آیا ایران ازدواج مرد یهودی و زن مسلمان را در خارج به رسمیت می‌شناسد؟