سلام! من دو ماه پیش با یک پسری از همکلاسی های سابقم عقد کردم. بعد از عقدمان یک پسری که من با او قبلا بعضی وقتها حرف می زدم شروع به تهدید کرد. واقعیتش ما دسته جمعی با دوستان به مسافرت می رفتیم و عکس و فیلم هم می گرفتیم. ایشان در یک سفری که به شمال رفته بودیم در یک استخر ویلا از من فیلم گرفته و الان مدام من رو تهدید می کنه که فیلم را برای شوهرت می فرستم. واقعیتش دلیل این کارش را هم نمی دانم. فکر می کنم که چون من قبلا تقاضای دوستی ایشون رو رد کرده بودم این کارها را می کند. خلاصه من نمی خواهم اوایل ازدواجمان، شوهرم با دیدن این فیلمها فکر بدی در مورد من بکند. الان سوالم این است که آیا می توانم علیه این پسر شکایت کنم؟ آیا مجازات می شود؟ آیا اگر شکایت کنم شوهرم متوجه می شود؟

 

سلام! بله شما می توانید با مراجعه به دادسرا از این آقا به اتهام تهدید شکایت کنید. بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامی: «هر کس دیگری را به هر نحو به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او تهدید کند، اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را کرده یا نکرده باشد، به مجازات شلاق تا 74 ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.» البته توجه کنید که شما باید تهدید را اثبات کنید.  اگر ایشان از طریق اس ام اس یا موارد مشابه شما را تهدید کرده است می توانید به دادسرا ارائه دهید یا همچنین اگر شاهدی دارید. اگر مدرکی نتوانید ارائه کنید، دادگاه حکم محکومیت نخواهد داد. قانونا راهی برای متوجه شدن شوهرتان از اقدام قضایی وجود ندارد اما اگر آدرسی که به دادسرا ارائه می دهید محل زندگی مشترکتان باشد ممکن است شوهرتان از طریق احضارنامه ها و دیگر اوراق قضایی متوجه شود.

{[ breaking.title ]}

{[ breaking.title ]}