close button
آیا می‌خواهید به نسخه سبک ایران‌وایر بروید؟
به نظر می‌رسد برای بارگذاری محتوای این صفحه مشکل دارید. برای رفع آن به نسخه سبک ایران‌وایر بروید.
بلاگ

آیا می‌توانم خارج از محل سکونت خود درخواست طلاق بدهم ؟

۱۴ آذر ۱۴۰۲
ایران وایر
خواندن در ۱ دقیقه
آیا می‌توانم خارج از محل سکونت خود درخواست طلاق بدهم ؟

سلام؛

من چند سال است که ازدواج کرده‌ام و یک فرزند هم دارم. شوهرم آدم خیلی بدرفتاری است و مرتب به من فحش می‌دهد. دیگر صبرم تمام شده است و به شهرستان خودمان، به خانه پدرم آمده‌ام. می‌خواهم تقاضای طلاق و دریافت مهریه‌ام را بدهم. سوالم این است که آیا باید این کار را در مشهد که شوهرم آن‌جا است، انجام دهم؟ آیا روشی وجود دارد که همین‌جا اقدام کنم؟ چون واقعا رفت و آمد با یک بچه خیلی سخت است و راه‌مان هم دور است؟

سلام؛

طبق ماده ۱۲ «قانون حمایت خانواده»، در دعاوی خانوادگی، زن می‌تواند در محل سکونت خود اقامه دعوی کند؛ یعنی لازم نیست شما در محل عقد یا محل زندگی مشترک‌تان طرح دعوی کنید بلکه از همان‌جایی که الان هم سکونت دارید، می‌توانید دادخواست بدهید. البته اگر مهریه شما مال غیرمنقول است، مانند ملک، مطالبه مهریه باید در محل مال غیرمنقول باشد.

موفق باشید.

ثبت نظر

اخبار

سپیده رشنو مجموعا به سه سال و ۱۱ماه حبس قطعی محکوم شد

۱۴ آذر ۱۴۰۲
خواندن در ۱ دقیقه
سپیده رشنو مجموعا به سه سال و ۱۱ماه حبس قطعی محکوم شد